AKTUALNOŚCI

Okradł firmę, w której pracował

Data publikacji 04.01.2022

Policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o kradzież sprzętu budowlanego z firmy, w której pracował. Mężczyzna po wcześniejszym włamaniu się do jednego z pomieszczeń, ukradł narzędzia o wartości prawie 26 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (29.19.br.) z dyżurnym wielickiej komendy Policji  skontaktował się właściciel firmy budowlanej, który poinformował o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń firmy na terenie jednej z prowadzonych budów.  Sprawcy mieli ukraść przechowywane tam  maszyny budowlane.

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce ustalili, że skradziono m.in. ubijak, pompę spalinową, niwelator o łącznej wartości ok. 26 tys. zł. Do kradzieży doszło w okresie pomiędzy 22 a 29 grudnia br.

W trakcie wykonywanych czynności przez mundurowych, właściciel firmy swoje podejrzenia skierował na jednego z pracowników, 33-letniego mężczyznę, który jako ostatni, 22 grudnia ubr.opuścił teren budowy. Policjanci rozpytali obecnego na miejscu 33 –latka,  a następnie przeszukali jego samochód. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży ubijak.

Policjanci zatrzymali podejrzanego, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie meżczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

  • Zatrzymany sprawca przestępstwa
  • skradzione narzędzie w bagażniku pojazdu
  • bagażnik pojazdu w którym znajdował się skradziony przedmiot
Powrót na górę strony