AKTUALNOŚCI

Kradli katalizatory samochodowe na terenie powiatu oświęcimskiego i na Śląsku.

Data publikacji 04.01.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji rozpracowali, a następnie postawili zarzuty dwóm sprawcom kradzieży katalizatorów samochodowych. Podejrzani dopuścili się dziesięciu czynów, na terenie powiatu oświęcimskiego oraz województwa śląskiego.

W połowie ubiegłego roku, doszło do kilku kradzieży katalizatorów na terenie różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego. Przestępcy działając pod osłoną nocy wycinali urządzenia z samochodów znajdujących się na parkingach. Swoim przestępczym procederem spowodowali straty na łączną kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze wpadli na trop wiodący do dwóch mężczyzn 29 – letniego  mieszkańca Oświęcimia oraz 32 – letniego mieszkańca Bierunia. 

Ustalenia policjantów potwierdziły zebrane materiały dowodowe wobec obu podejrzanych. Na tej podstawie przedstawiono im zarzuty  kradzieży 10 katalizatorów, których dokonali na terenie powiatu oświęcimskiego oraz w Rybniku w województwie śląskim. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności 5 lat

Powrót na górę strony