AKTUALNOŚCI

Zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla osadzonych w zakładzie karnym

Data publikacji 19.01.2022

Policjanci krakowskiej drogówki przeprowadzili zajęcia w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie. Z osadzonymi omawiane były przyczyny i konsekwencje łamania przepisów drogowych w tym między innymi jazdy pod wpływem alkoholu.

18 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili szkolenie dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym przy ul. Spławy. Prelekcji wysłuchali osadzeni odbywający karę pozbawienia wolności w związku z popełnionymi przez nich przestępstwami drogowymi takimi jak jazda w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego w tym ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas spotkania przedstawiono stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Krakowa. Ponadto omówione zostały główne przyczyny zdarzeń, których sprawcą są zarówno kierujący, jak i piesi. Tematyka dotyczyła przede wszystkim brawurowej jazdy, poruszania się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Ponadto policjanci omówili skutki wypadków i odpowiedzialność karną za popełnione czyny.

Podobne spotkania są organizowane cyklicznie i mają na celu zapobieganie w przyszłości popełnianiu tego typu przestępstw przez osadzonych, po opuszczeniu zakładu karnego.

Powrót na górę strony