AKTUALNOŚCI

Kierowca miał blisko 3,5 promila

Data publikacji 07.02.2022

Funkcjonariusze chrzanowskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego jadąc na zgłoszoną prze dyżurnego interwencję zwrócili uwagę na kierującego daewoo, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Fakt zatrzymania się kierowcy daewoo przed sygnalizatorem świetlnym nadającym kolor zielony tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj tj. 7 lutego br. około godz. 10:00 funkcjonariusze ogniwa patrolowo – interwencyjnego chrzanowskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na interwencję. Podczas przejazdu  uwagę ich zwrócił  pojazd m-ki Daewoo, którego kierujący  co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a w pewnym momencie zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym nadającym kolor …  zielony.  Po zatrzymaniu i skontrolowaniu przez policjantów tego pojazdu  okazało się, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany 39 – latek z gminy Libiąż. Po wyjściu z samochodu bełkotliwą mową próbował coś wyjaśniać policjantom, nie był w stanie „utrzymać pionu”. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik blisko 3,5 promila. 
Nieodpowiedzialny kierowca, który swym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale także innych użytkowników drogi, poniesie surowe konsekwencje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymanie prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat (maksymalnie do nawet 15 lat) i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony