AKTUALNOŚCI

Pomimo cofniętych uprawnień i sądowego zakazu wsiadł za kierownicę … nietrzeźwy

Data publikacji 22.02.2022

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że posiada cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę (19 lutego br.), na terenie gminy Stryszów,  policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a  badanie potwierdziło tylko przypuszczenia mundurowych. 58-latek miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. To jednak nie koniec przewinień kierującego. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 58-latek prowadził auto mimo miał cofniętych  uprawnień i  sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych (w związku z wyrokiem za jazdę w stanie nietrzeźwości.).  
Mężczyzna usłyszy zarzuty  kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi  mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Miejmy nadzieję, że skoro 58-latek nie zamierza się poprawić i pomimo wcześniejszego wyroku kolejny raz bagatelizuje bezpieczeństwo użytkowników dróg to sąd wymierzy mu karę bezwzględnej odsiadki w maksymalnym wymiarze. 
 

Powrót na górę strony