AKTUALNOŚCI

Działania ”Prędkość” na terenie powiatu bocheńskiego

Data publikacji 04.03.2022

W czwartek na terenie powiatu bocheńskiego miały miejsce policyjne działania „Prędkość”. W związku z akcją, policjanci bocheńskiej drogówki prowadzili kontrole związane z przekraczanie dozwolonej prędkości na lokalnych drogach. Mundurowi ujawnili 46 wykroczeń.

Wczoraj (tj.3.03.2022r.) na terenie powiatu bocheńskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili akcję „Prędkość”. Głównym celem tych działań jest reagowanie na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących. Tylko w ciągu tego dnia w wyniku przeprowadzonych działań bocheńscy policjanci skontrolowali 49 pojazdów i ujawnili 46 wykroczeń, za które nałożyli represje głównie w formie mandatów karnych.
Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do takiego wykroczenia w trakcie działań „Prędkość” doszło w miejscowości Leszczyna, gdzie kierująca samochodem marki opel popełniła dwa wykroczenia. Najpierw wyprzedziła inny pojazd na przejściu dla pieszych, a po skończeniu wyprzedzania znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Łączna kwota mandatu karnego, jaki został nałożony na 30-letnią mieszkankę Nowego Targu to 1800 zł. Kobieta otrzymała także 14 punktów karnych.   
 

Powrót na górę strony