AKTUALNOŚCI

Wypadek motocyklisty w powiecie tarnowskim

Data publikacji 05.05.2022

W ciągu dwóch dni, na drogach regionu tarnowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których brali udział jedynie motocykliści. Pod koniec „majówki” zginął w Radłowie 37-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, wczoraj po godzinie 22, na drodze gminnej, kolejny motocyklista uległ wypadkowi. Konieczna była interwencja LPR-u. 21-latek trafił do tarnowskiego szpitala z urazem kręgosłupa.

Za nami weekend majowy, a na drodze powiatowej w Miechowicach niedaleko Wietrzychowic, policjanci tarnowskiej drogówki odnotowali drugi, wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. Informacja o wypadku dotarła do dyżurnego 17 minut po godzinie 22. Na miejsce wysłane zostały służby ratunkowe, które zdecydowały o zadysponowaniu helikoptera do rannego motocyklisty. Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  przetransportowali rannego z urazem kręgosłupa do tarnowskiego szpitala. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku, które będą stanowiły dowód w przygotowywanym postępowaniu. Wstępne ustalenia wskazują, że na jednym z łuków drogi 21-letni kierowca nie zapanował nad swoim motocyklem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny rów melioracyjny. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do szczegółowych oględzin. Policjanci oraz biegli z zakresu wypadków komunikacyjnych będą musieli odtworzyć przebieg zdarzenia i ustalić jego wszystkie okoliczności, tym samym poznając jego przyczynę. 
Sezon motocyklowy jeszcze na dobre się nie zaczął, a to już drugi groźny wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o rozsądek, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i ograniczenie prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.  

Przypominamy, że oficjalnie sezon motocyklowy w Tarnowie zostanie otwarty w najbliższą niedzielę 8 maja. Życzymy szerokiej drogi!
 

  • Oderwany fragment tylnego chlapacza motocyklowego z tablicą rejestracyjną
  • Rozbity motocykl, leżący z rowie melioracyjnym
  • prędkościomierz motocyklowy leżący na trafie. wskazówka obrotomierza zatrzymała się na cyfrze 11.
Powrót na górę strony