AKTUALNOŚCI

Trzej przestępcy drogowi poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 10.05.2022

W ciągu dwóch weekendowych dni (7 – 8.05.2022) policjanci z powiatu oświęcimskiego zatrzymali trzech kierowców, którzy popełnili przestępstwa drogowe. Dwóch z nich kierowało samochodami w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden wsiadł za kierownicę pomimo faktu, że uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte.

W sobotę  (7.05.2022) przed południem policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali ładu i porządku publicznego na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. O godzinie 11.40 na ulicy Tysiąclecia zauważyli samochód marki Opel, który na widok radiowozu natychmiast skręcił w boczną uliczkę.  To zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych - pojechali za nim dając sygnał do zatrzymania się.  Kiedy tylko kierowca opla uchylił okno w pojeździe policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 1,70 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.
Również w sobotę lecz po południu policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego komisariatu Policji w Brzeszczach patrolując rejon ulicy Ofiar Oświęcimia zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat za którego kierownicą siedział 44 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, które zostały mu cofnięte ponad 10 lat temu. Funkcjonariusze podczas  legitymowania potwierdzili powyższy fakt, więc mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Z kolei w niedzielę (8.05.2022) o godzinie 15 służby ratunkowe zostały wezwane do kolizji drogowej do której doszło na moście Jagiellońskim w Oświęcimiu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Fiat Punto najechał na tył samochodu marki Alfa Romeo, którym kierowała mieszkanka Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami wykazało,  że 34 – letni kierowca fiata wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.
Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.
 

Powrót na górę strony