AKTUALNOŚCI

Ekspedientki z warzywniaka przerwały samodzielną eskapadę trzyletniego chłopca

Data publikacji 13.05.2022

Oświęcimscy policjanci interweniowali w sprawie trzylatka, który wykorzystując nieuwagę ojca sam wyszedł na ulicę. Niebezpieczna eskapada malucha zakończyła jednak szczęśliwie dzięki szybkiej reakcji ekspedientek z warzywniaka.

Wczoraj (12.05.2022) tuż przed godziną 10 ekspedientki jednego z oświęcimskich warzywniaków zwróciły uwagę na malucha idącego chodnikiem bez opiekuna. Kobiety obawiając się, że dziecko może wejść na ruchliwą ulicę i wpaść pod samochód natychmiast zabrały go do sklepu, po czym powiadomiły operatora numeru alarmowego 112. We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Na miejscu okazało się, że dotarł tam również ojciec dziecka, którym okazał się 33 – letni obywatel Ukrainy. W rozmowie z policjantami mężczyzna wyjaśnił, że syn bawił się w ogrodzie pod jego opieką. Kiedy jednak zajął się wypakowywaniem zakupów maluch otworzył sobie furtkę i wyszedł z ogrodu na ulicę.


Na duże podziękowania zasługują ekspedientki, które widząc małe dziecko w niebezpiecznej sytuacji natychmiast zaopiekowały się nim.

Policjanci apelują o zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom. W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy dwa podobne przypadki, które również zakończyły się szczęśliwie:

https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/prewencja/prewencja-kryminal/22255,Oswiecim-Gmina-Oswiecim-Chwila-nieuwagi-matek-przerodzila-sie-w-kilkadziesiat-mi.html

Przypominamy zgodnie z Kodeksem Wykroczeń rodzic lub opiekun, który mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Kodeks Karny przewiduje, że jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

Powrót na górę strony