AKTUALNOŚCI

Wypadek śmiertelny na quadzie

Data publikacji 30.05.2022

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan (powiat dąbrowski). 36-letni kierujący qadem w związku z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarł. Jak ustalili policjanci, nie posiadał on uprawnień do kierowania i jechał bez kasku ochronnego.

Do wypadku doszło w piątek (27.05.br.), około godziny 21:20, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 36- letni mieszkaniec gminy Szczucin, jadąc quadem od strony miejscowości Wola Mędrzechowska w kierunku miejscowości Brzezówka na skrzyżowaniu zderzył się z pojazdem marki Volkswagen jadącym w kierunku Szczucina. Kierujący quadem nie miał kasku. Dodatkowo wyszło na jaw, że czterokołowiec nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia i nie miał aktualnych badań technicznych, a sam 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na aktualny sądowy zakaz ich prowadzenia. 
Z uwagi na doznane obrażenia głowy oraz kończyn górnych i dolnych mężczyzna został przewieziony do szpitala w Tarnowie, gdzie mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi teraz postępowanie nadzorowane przez miejscową prokuraturę, którego celem jest wyjaśnienie dokładnych okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.

Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami quad jest traktowany jako inny pojazd samochodowy - czterokołowiec lub czterokołowiec lekki (jak również trójkołowy motocykl i motorower). Pojazdy te poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba nim przewożona powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony