AKTUALNOŚCI

Myśliwi ujęli kłusowników

Data publikacji 28.06.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach,w powiecie oświęcimskim, przejęli dwóch kłusowników ujętych przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku.

W niedzielę (26.06.br.) tuż przed godziną 7, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy zostali ujęci w jednym z kompleksów leśnych w Bielanach podczas polowania na dzikie zwierzęta. Kłusownicy zostali ujęci przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku.
Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanymi o kłusownictwo są 31 i 35 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli strzelbę pneumatyczną na śruty, z celownikiem optycznym. Została ona zabezpieczona do badań przez biegłego z zakresu broni i amunicji, który wykaże czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie (w przypadku wiatrówek zezwolenie na posiadanie takiej broni uwarunkowane jest parametrami technicznymi broni pneumatycznej).

W samochodzie marki Opel Vivaro, którym sprawcy przyjechali na miejsce, w części bagażowej, policjanci natrafili na martwego zająca z ranami postrzałowymi.  Ponadto okazało się że 35 – latek,  który kierował oplem, od lutego br. posiadał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do kęckiego komisariatu Policji.

Za naruszenie prawa łowieckiego w zakresie zasad wykonywania polowania  mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35 – latkowi, grozi również kara 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przypadku stwierdzenia, że posiadał broń bez zezwolenia będzie grozić mu kara do  8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony