AKTUALNOŚCI

Oświęcim. Miejscy radni z Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odwiedzili oświęcimską komendę Policji

Data publikacji 07.07.2022

Radni z Miejskiej Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania zapoznali się z policyjną służbą oraz stanem bezpieczeństwa na terenie miasta Oświęcim.

Posiedzenie odbyło się w ubiegły poniedziałek (4.07.br.) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec zapoznał radnych z najważniejszymi zadaniami Policji realizowanymi na rzecz mieszkańców Oświęcimia oraz turystów. Podziękował radnym oraz władzom miasta za wsparcie Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach, poprzez przekazanie w 2019 roku czterech, a w ubiegłym roku dwóch podręcznych alkotesterów. Natomiast w bieżącym roku za przekazanie przez Urząd Miasta Oświęcimia 250 malowanek profilaktycznych, które trafią do dzieci biorących udział zajęciach półkolonijnych. Zapewnił również, że policjanci w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na terenie miasta utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa.
Pani Krystyna Dąbrowska, pani Bożena Godawa, pani Agnieszka Komendera, pan Tadeusz Hoła, pan Jan Adamaszek oraz pan Michał Chrzan, zwiedzając komendę, zapoznali się z warunkami służby oświęcimskich policjantów. Oświadczyli, że bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjeżdżających do miasta turystów jest dla nich niezwykle ważne, dlatego zapewnili o dalszym wsparciu dla działań Policji.  
W tym roku Urząd Miasta Oświęcim planuje przekazanie oświęcimskiej komendzie Policji trzech kolejnych podręcznych alkotesterów. Policjanci z oświęcimskiej drogówki dysponując w służbie większą liczbą tych urządzeń, regularnie eliminują z dróg dużą liczbę drogowych przestępców.
 

Powrót na górę strony