AKTUALNOŚCI

Policjanci spotkali się z plażowiczami na krakowskich Bagrach i przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Data publikacji 25.07.2022

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to coroczna akcja edukacyjna Policji, podczas której plażowicze mogą poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie zasad i stosowanie się do oznaczeń na kąpieliskach.

Lato w pełni, a upalna pogoda przyciąga na miejskie kąpieliska rzesze krakowian, którzy szukając ochłody korzystają z uroków wypoczynku nad wodą. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają nie tylko ratownicy, ale również policjanci. Tym razem funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojawili się na popularnych wśród mieszkańców Bagrach, aby uświadamiać plażowiczów, że wypoczynek nad wodą jest przyjemny - ale może też być bardzo niebezpieczny. Kąpiel poza plażą strzeżoną jest nie tylko niedozwolona, ale też stwarza realne ryzyko utonięcia. Warto więc stosować się do oznaczeń, regulaminu i zachować ostrożność. Mundurowi podczas spotkań z wypoczywającymi, rozmawiali na temat zasad jakich należy przestrzegać wypoczywając nad wodą. Omówili właściwe korzystanie ze sprzętu pływackiego i obowiązku stosowania się do poleceń ratownika. Dorosłym zwracano uwagę, jak niebezpieczne jest wchodzenie do wody pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu.  Natomiast opiekunom dzieci, policjanci przypomnieli, że strzeżona plaża nie zwalnia z obowiązku opieki nad pociechami. Dzieci, które pojawiły się przy radiowozie otrzymywały od policjantów nie tylko rady jak bezpiecznie bawić się nad wodą ale również ulotki informacyjne, naklejki, drobne gadżety plażowe oraz opaski na rękę, na których można zapisać numer telefonu opiekuna.
Wizyta policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a plażowicze chętnie rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

  • dziewczynki otrzymują od policjantki gadźety pażowe
  • plażowicze z policjantką przy radiowozie
  • policjantka przy radiowozie rozmawia z małą dziewczynką
  • policjantka rozmawia z dzieckiem o bezpiecznym wypoczynku nad wodą
  • policjantka rozmawia z dziewczynką i jej opiekunem
  • Kreci nad woda - baner
Powrót na górę strony