AKTUALNOŚCI

Wizyta dzieci w Komisariacie II okazją do promowania „Bezpiecznych wakacji”

Data publikacji 29.07.2022

Dzieci jednej z krakowskich szkół podstawowych miały okazję zwiedzić Komisariat II Policji i poznać najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Najmłodsi poznali też zawód policjanta i wyposażenie, jakiego funkcjonariusze używają podczas służby.

20 lipca br. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 znajdującej się przy ul. Topolowej w Krakowie odwiedziły znajdujący się nieopodal Komisariat Policji II . Dzieci miały możliwość zwiedzić zabytkową część budynku i zobaczyć z bliska pracę policjantów. Na sali odpraw uczniowie wysłuchali pogadanki na temat niebezpieczeństw z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji oraz o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych osób. Przypomniano też numer alarmowy i omówiono sytuacje, w jakich należy z niego korzystać. Policjanci rozdali dzieciom ulotki informacyjne dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i przy tej okazji mali goście dowiedzieli się jak spędzać czas nad wodą, aby wypoczynek był przyjemny i przede wszystkim bezpieczny. Funkcjonariusze apelowali, aby do wody wchodzić tylko na strzeżonych kąpieliskach, pod okiem swoich opiekunów i zawsze stosować się do poleceń ratownika.  Dzieciom następnie zostały zaprezentowane i opisane różne typy umundurowania policyjnego między innymi umundurowanie funkcjonariusza zabezpieczającego imprezy masowe, które każdy mógł później przymierzyć. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie policjantów w postaci kajdanek, pałki służbowej oraz tarczy do zatrzymywania pojazdów. Na pamiątkę spotkania i wizyty w komisariacie, uczniowie mogli odbić swoje linie papilarne na kartkach. Odbył się również konkurs rysunkowy na najładniejszy radiowóz. Za kreatywność dzieci zostały nagrodzone maskotkami. Na zakończenie spotkania, na policyjnym parkingu, niecodzienni goście mogli obejrzeć wnętrza radiowozów, co spotkało się z dużym entuzjazmem.

  • dzieci kolorują obrazki przedstawiające radiowóz
  • dzieci odwiedzające komisariat przymierzają elementy umundurowania policjantów
  • policjant pokazuje dzieciom radiowóz na parkingu przy komisariacie
  • w jednym z pokoi dzieci w kamizelkach odblaskowych trzymają tarcze do zatrzymywania pojazdów, za dziećmi stoi policjantka. Wszyscy pozują do zdjęcia.jpg
Powrót na górę strony