AKTUALNOŚCI

Wakacyjne działania edukacyjno – profilaktyczne w krakowskim przedszkolu zajmującym się terapią dzieci z autyzmem

Data publikacji 05.08.2022

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w Niepublicznym Przedszkolu „PRZYSTANEK PRZEDSZKOLAK” w Krakowie, zajmującym się terapią dzieci z autyzmem.

4 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w przedszkolu, zajmującym się terapią dzieci  z autyzmem.  W spotkaniu profilaktycznym funkcjonariuszy wspomagał  Inspektor Wawelek oraz Polisia czyli maskotki małopolskiej Policji.  Prezentacja stroju policjanta ruchu drogowego bardzo spodobała się najmłodszym, którzy  choć na chwilę, mogli poczuć się policjantem.  
W ramach tych działań odbywających się w samym środku wakacji przekazano informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, nad wodą, w górach, omówiono także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowanie się podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. W obrazowy sposób zaprezentowano numer alarmowy 112, aby dzieciom łatwiej było go zapamiętać.  Dodatkową atrakcją było wykonanie odcisków linii papilarnych dłoni, a także tatuaży z pieczątek ze smokami policyjnymi. Wielką niespodzianką okazała się możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, do którego dzieci miały okazję wsiąść i zobaczyć go z perspektywy kierującego policjanta. 
Na koniec wizyty dzieci otrzymały materiały profilaktyczne, naklejki, malowanki i krzyżówki oraz gadżety w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  • grupa przedszkolaków wraz z opiekunami podczas  oglądania radiowozu policyjneg
  • kartki z odciskami linii papilarnych dwóch chłopców
  • maskotki policyjne na stanowisku profilaktycznym podczas spotkania w przedszko
  • przedszkolaki wraz z opiekunami oglądają radiowóz policyjny
Powrót na górę strony