AKTUALNOŚCI

Kierowca bmw pędził autostradą A4 ponad 200 km/h

Data publikacji 24.08.2022

Policjanci chrzanowskiej grupy „Speed” nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator sprawdzali, z jaką prędkością poruszają się kierowcy jeżdżący autostradą A4. Jeden z nich pędził ponad 200 km/h.

22 sierpnia br. policjanci grupy  „Speed” z  Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  sprawdzali z jaką prędkością  poruszają się kierowcy jeżdżący autostradą A4. Niedługo po tym, jak wjechali na odcinek Kraków – Katowice musieli interweniować by spowolnić kierowcę bmw, który nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego pędził  217 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje 140 km/h. Brawurową jazdę 38-latka przerwali policjanci zatrzymując samochód do kontroli. Czynności zakończyły się nałożeniem na kierowcę bmw mandatu w wysokości 3000 zł i 10 punktów karnych. 

Przekroczenie prędkości aż o 77 km/h to poważne naruszenie przepisów, nawet jeżeli jest to autostrada. Mundurowi, wobec tak nieodpowiedzialnych kierowców będą wyciągać surowe konsekwencje, bowiem nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, także tych śmiertelnych.

Powrót na górę strony