AKTUALNOŚCI

Seryjni złodzieje paliwa

Data publikacji 02.09.2022

W Krakowie policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę z powiatu wielickiego, którzy usiłowali dokonać kradzieży paliwa z zaparkowanych aut. Jak ustalili później śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, podejrzani w okresie od lipca do sierpnia br. dokonali 5 tego typu przestępstw (kradzieży, usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów) kradnąc na terenie powiatu wielickiego paliwo w ilości ok 900 litrów o wartości około 9000 zł.

26 sierpnia br. roku, funkcjonariusze  Komisariatu V Policji w Krakowie zostali wezwani na ul. Łutnia w Krakowie, gdzie wg zgłoszenia pracownika jednej z firm ochraniarskich, ujęto na gorącym uczynku sprawców kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie firmy pojazdów.  Policjanci zatrzymali tam  44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę  - oboje z powiatu wielickiego. Zatrzymali mieli  3 plastikowe zbiorniki na paliwo oraz plastikowe przewody służące do kradzieży paliwa. 
Funkcjonariusze ustalili, iż 44-latka przyjechała na miejsce przestępstwa samochodem pomimo, że miała cofnięte  uprawnienia do kierowania. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu oraz  narkotestem i stwierdzono obecność amfetaminy w jej ślinie.
Wcześniej wieliccy śledczy prowadzili dochodzenie w sprawie szeregu kradzieży z włamaniem do pojazdów firm transportowych na terenie powiatu wielickiego.  Aktualnie ustalono, że  to właśnie 44-latka oraz 38-latek są sprawcami tych przestępstw. W okresie od lipca do sierpnia pięciokrotnie dokonali kradzieży paliwa, usiłowali dokonać kradzieży bądź włamywali się do pojazdów różnych firm transportowych kradnąc łącznie 900 litrów paliwa o wartości blisko 9000 zł. 
44-latka oraz 38-latek usłyszeli po 5 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. 44-latka odpowie także za  kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, a także jeżeli badani krwi potwierdzą obecność narkotyków, również za kierowanie pod wpływem środków odurzających. 38-latek  odpowie także za posiadanie środków odurzających, bowiem w trakcie przeszukania jego domu, kryminalni ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony