AKTUALNOŚCI

Prewencyjna akcja „Bezpieczna droga do i z przedszkola” w krakowskim przedszkolu BAJLANDIA

Data publikacji 07.09.2022

Dzisiaj (7 września 2022r.) funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do i z przedszkola” w przedszkolu „BAJLANDIA”.

Spotkania z dziećmi to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie, którą regularnie prowadzą małopolscy policjanci. Ich zadaniem jest kształtowanie w oczach maluchów obrazu policjanta jako osoby, do której bez chwili zawahania mogą zwrócić się o pomoc, gdy będzie taka potrzeba.

Pogoda dopisała, zatem spotkanie zostało zorganizowane na zewnątrz przedszkola. Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjną służbą i pierwszymi zasadami bezpieczeństwa. Mundurowi poprzez zabawę uczyli i przypominali o właściwym zachowaniu na drodze. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na bezpieczne zachowania podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. Dzieci zademonstrowały specjalne pozycje ochronne w razie potencjalnego ataku psa. Zaprezentowano również obrazowo numer alarmowy 112, aby najmłodszym łatwiej było go zapamiętać. Poruszono tematykę bezpieczeństwa w podróży, na zakupach oraz nad wodą. Sporą atrakcją było wykonanie odcisku linii papilarnych dłoni, a także tatuaży z pieczątek ze smokami policyjnymi.

W akcji  profilaktycznej funkcjonariuszy wspomagały maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki: Inspektor Wawelek i Polisia, które wywołały pozytywne reakcje u przedszkolaków. Najmłodsi mogli założyć  strój policjanta ruchu drogowego, aby na chwilę wcielić się w rolę funkcjonariusza kierującego ruchem drogowym. Wielką niespodzianką była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu, do którego dzieci miały okazję wsiąść i zobaczyć go z perspektywy kierującego policjanta.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały materiały profilaktyczne, odblaski, naklejki, malowanki, balony, książeczki edukacyjne „ Bezpieczna woda” oraz gadżety w ramach nadal trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Każda grupa przedszkolaków wykonała pamiątkowe zdjęcia z policjantami.

 

 • budynek przedszkola BAJLANDIA i stanowsko profilaktyczne
 • dziewczynka w czapce policyjnej siedzi w radiowozie policyjnym
 • dziewczynka wraz z policjantką prezentuje odciski linii papilarnych
 • grupa przedszkolaków siedzących na schodach na pamiątkowej fotografii z maskotkami policyjnymi
 • materiały profilaktyczne dla przedszkolaków
 • pamiątkowa fotografia przedszkolaków z policjantami i wychowawcami przy radiowozie policyjnym
 • policjant trzyma chłopca w kamizelce odblaskowej na rękach
 • policjant wykonuje przedszkolakom pieczątki ze smokami policyjnymi
 • policjantka z chłopcami w kamizelkach odblaskowych przy banerze policyjnym
 • policjantka zakłada dziewczynce czapkę policyjna podczas prelekcji
 • przedszkolak na fotografii z maskotkami policyjnymi
Powrót na górę strony