AKTUALNOŚCI

ROADPOL SAFETY DAYS w Oświęcimiu. Policjanci, uczniowie i nauczyciele w kampanii profilaktycznej na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 22.09.2022

Wczoraj (21.09.2022) w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), której hasłem przewodnim jest „Żyj i ratuj życie”, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wspólnie z nauczycielem i uczniami z klasy o profilu ratownictwa medycznego z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach oraz nauczycielem i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu, przygotowali dla kierowców wyjątkowe zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie z oświęcimskiej jedynki zostali ucharakteryzowani na ofiary wypadków drogowych, aby jak najbardziej wpłynąć na wyobraźnię kierowców. Natomiast zadaniem uczniów z klasy o profilu medycznym z Brzeszcz było zaprezentowanie w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego, a także sprawdzenie czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca potrafi prawidłowo udzielić pomocy.
Zatrzymani do kontroli kierowcy pod okiem nauczyciela oraz uczniów z klasy o profilu ratownictwa medycznego udzielali pierwszej pomocy dzieciom – ofiarom wypadków drogowych lub też obserwowali jak  w sposób prawidłowy tej pomocy należy udzielić.
Akcja miała na celu uświadomienie kierowcom skutków jakie niesie ze sobą brawura oraz  nie przestrzeganie przepisów drogowych, a także ukazanie jak ważne jest natychmiastowe i umiejętne udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
 

  • Kampania Roadpol Safety Days 2022 (0) Zatrzymanie do kontroli
  • kampania Roadpol Safety Days 2022 (1) instruktaż
  • Kampania Roadpol Safety Days 2022 (2) opatrywanie głowy
  • Kampania Roadpol Safety Days 2022 (3) opatrywanie ręki
  • kampania Roadpol Safety Days 2022 (4) pokaz unieruchomienia ręki
  • Kampania Roadpol Safety Days 2022 (6) zdjęcie wspólne
  • Kampania Roadpol Safety Days 2022 (8) kierowca słucha instruktażu udzielania pierwszej pomocy
Powrót na górę strony