AKTUALNOŚCI

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na bocheńskich drogach

Data publikacji 22.09.2022

ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Dzisiaj w ramach tej kampanii na ulicach miasta bocheńscy policjanci prowadzą profilaktykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Razem z nimi w działaniach biorą udział uczniowie bocheńskich klas o profilu policyjnym oraz pracownicy Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni.

Bocheńscy policjanci w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz akcji ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) - prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Zespołu ds. nieletnich i rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni przy przejściach dla pieszych najbardziej ruchliwych dróg miasta, reagują na wykroczenia pieszych oraz kierujących, takie jak obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa, odpowiednia prędkość czy bezpieczeństwo pasażerów. Mundurowi wręczają także opaski odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego oraz apelują o ich noszenie, które zwiększa odległość, z jakiej pieszy jest widoczny przez kierującego pojazdem. W okresie wcześniej zapadającego zmroku, czy niesprzyjającej aury pozwala to na szybszą reakcję kierującego samochodem. Oprócz rozdawania elementów odblaskowych, mundurowi uświadamiali pieszych o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów drogowych jak również przedstawili bezpieczne sposoby poruszania się po drodze. Szczególny nacisk położono tutaj na obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i wejścia na jezdnię. Uczulano, że piesi mają też zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. 
W policyjnych działaniach wzięli również udział uczniowie klas o profilu policyjnym z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni oraz pracownicy Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni. 
 

Powrót na górę strony