AKTUALNOŚCI

Nielegalny salon gier hazardowych ujawniony dzięki wandalowi

Data publikacji 23.09.2022

26-latek przegrał wszystkie pieniądze na automatach do gier. Okradł więc pracownicę salonu gier i uszkodził drzwi lokalu, próbując ucieczki. Policjanci zatrzymali go ale zabezpieczyli także 2 maszyny do gier oraz 3 komputery wykorzystywane w tym lokalu do nielegalnych gier hazardowych. 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nielegalnego salonu gier zajmie się urząd celno-skarbowy.

16 września br. ok. godziny 3:00 do lokalu w Wieliczce, w którym znajdowały się automaty do gier wszedł  26-letni mieszkaniec gminy Biskupice. Mężczyzna pracownicy lokalu wpłacił 3 tys. zł, które następnie zostały przelane na jego konto elektroniczne. Kiedy 26-latek przegrał wszystkie pieniądze na automatach, zdenerwował się.  Zauważył jednak, że pracownica zasnęła, przeszukał jej torebkę, z której zabrał pieniądze w kwocie 3 tys. zł i próbował opuścić lokal. Gdy  pracownica zorientowała się, że doszło do kradzieży pobiegła do drzwi i zamknęła je na klucz uniemożliwiając dalszą ucieczkę złodziejowi, jednocześnie uruchamiając alarm napadowy. Mężczyzna przy użyciu krzesła próbował wyważyć drzwi, jednakże pracownicy ochrony bardzo szybko przybyli na miejsce i ujęli 26-latka.
Następnie na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którzy zatrzymali sprawcę kradzieży i dewastacji. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, którzy na miejscu wykonywali oględziny związane z przestępstwami popełnionymi przez 26-latka stwierdzili, że automaty oraz komputery do gier znajdujące się w tym lokalu są nielegalne bo służą do gier hazardowych na co trzeba mieć koncesję. Automaty zostaną zatem  przekazane do  urzędu celno-skarbowego, który zajmie  się sprawą nielegalnych gier hazardowych w tym lokalu.   W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych właścicielowi salonu  może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. 26-latek odpowie natomiast za przestępstwo kradzieży oraz uszkodzenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony