AKTUALNOŚCI

Odblaskowy przemarsz ulicami Krakowa

Data publikacji 23.09.2022

W minioną środę kilkuset uczniów z krakowskich szkół przeszło wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, krakowskimi dorożkarzami oraz smokami z Teatru Groteska w odblaskowym przemarszu. Wydarzenie, które zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu miało na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach. 

21 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, hejnalistą ze Straży Pożarnej, pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, krakowskimi dorożkami oraz smokami z Teatru Groteska zorganizowali akcję pn. „Pieszo do Celu”.

W wydarzeniu udział wzięło także kilkuset uczniów z krakowskich szkół, którzy ubrani w odblaskowe kamizelki zebrali się przy ul. 3 Maja. Odblaskowy przemarsz rozpoczęło odegranie hejnału, który wykonał hejnalista ze Straży Pożarnej. Następnie barwny korowód przeszedł trasą od ulicy 3 Maja, Podzamczem, Grodzką, w Stronę Rynku Głównego, aż pod Barbakan. Uczniowie maszerując głosili hasła „Noś odblaski, bądź widoczny”, „Dziękujemy kierowcom, że nas dostrzegają”, „Droga jest dla wszystkich i każdy ma na niej swoje miejsce”.


Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz miało miejsce w przededniu Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Akcja promowała wizję „zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych” i miała na celu zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz promowanie właściwych postaw względem tych uczestników. 
 

Powrót na górę strony