AKTUALNOŚCI

Gorliccy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę bez uprawnień posiadającego substancje odurzające

Data publikacji 26.09.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu na terenie gminy Sękowa pojazd marki Renault, którym uciekał 21 – latek nieposiadający uprawnień do kierowania, przy którym znaleziono substancje odurzające.

24 września br. około godziny 21.30 na ul. Węgierskiej w Gorlicach policjanci dokonując kontroli prędkości jadących samochodów ujawnili pojazd marki Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km/h i podjęli próbę zatrzymania kierującego, wydając mu sygnały do zatrzymania. Jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Siary i Sękowa. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Kierujący poruszając się drogami rożnej kategorii dopuścił się szeregu różnych wykroczeń, tj: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nie sygnalizowanie manewrów, jazda pod prąd na rondzie, jazda bez włączonych świateł od zmierzchu do świtu, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. 
Po przejechaniu kilku kilometrów sprawca ucieczki poruszając się ze znaczną prędkością wpadł w poślizg na krętym odcinku drogi i zatrzymał  się w przydrożnym rowie. Po unieruchomieniu samochodu mężczyzna  podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, jednak został bardzo szybko zatrzymany i obezwładniony. Jak się później okazało, kierowcą który nie zatrzymał się do kontroli był 21 – letni mieszkaniec gminy Sękowa. Był trzeźwy, jednak zostały przy nim ujawnione środki odurzające, do których spożywania się przyznał. W związku z tym od sprawcy zdarzenia została także pobrana krew do badania, w celu potwierdzenia, czy w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto ustalono, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. 
Mężczyzna został doprowadzony do KPP Gorlice, gdzie kolejnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jeżeli badania potwierdzą, że mężczyzna znajdował się po wpływem środków odurzających, zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone.  21-latek odpowie także za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Powrót na górę strony