AKTUALNOŚCI

Po pijaku na kradzionym rowerze uderzył w BMW

Data publikacji 11.10.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali nietrzeźwego 33 – letniego rowerzystę, który po spowodowaniu kolizji drogowej z samochodem osobowym uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca kolizji okazał się również rowerowym złodziejem.

W sobotę (08.10.2022) o godzinie 13 policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Oświęcimia o kolizji drogowej do której doszło na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego w jadący ulicą jednokierunkową samochód marki BMW uderzył jadący w przeciwnym kierunku rowerzysta. Po zderzeniu sprawca kolizji porzucił zielony rower marki Kross i uciekł w kierunku oświęcimskiego Rynku.
Informacja natychmiast została przekazana do patrolujących miasto policjantów. Już po chwili jeden z patroli zatrzymał mężczyznę pasującego do rysopisu sprawcy kolizji. Okazało się, że jest to 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu. 
W chwili gdy policjanci wykonywali czynności z zatrzymanym oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru marki Kross koloru zielonego sprzed jednego z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Właściciel jednośladu został powiadomiony, że zarówno rower jak i sprawca kradzieży znajdują się już w rękach policjantów.
Materiały w sprawie wykroczeń których dopuścił się 33 – latek zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie.  Za kradzież mienia mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony