AKTUALNOŚCI

„Odblaskowy Przemarsz” w Tyńcu z udziałem krakowskich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 11.10.2022

O tym, że noszenie odblasków niesie ze sobą wiele korzyści, policjanci z krakowskiej drogówki uczą dzieci na spotkaniach profilaktycznych, które prowadzą w szkołach i przedszkolach. Podkreślają wówczas, że dziecko widoczne na drodze jest bardziej bezpieczne.

7 października br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zostali zaproszeni przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 132 przy ulicy Bolesława Śmiałego do wspólnego „Odblaskowego Przemarszu”. 
Zanim jednak rozpoczęto spacer spod budynku szkoły w kierunku Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, funkcjonariusze przeprowadzili z uczniami krótką pogadankę dotyczącą korzyści płynącej z noszenia odblasków. 
Mundurowi wyjaśnili między innymi, kiedy ich noszenie jest obowiązkowe. Apelowali też, aby nosić je nie tylko po zmroku, ale też w ciągu dnia, ponieważ przy niekorzystnych warunkach pogodowych pieszy jest bardziej widoczny dla kierowców. 
Po krótkiej prelekcji dzieci wraz z opiekunami pod eskortą policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu ruszyli w trasę radośnie wykrzykując hasła: „Żyć nie umierać, odblaski ubierać”, „Bądź widoczny, noś odblaski”, „Odblaski ratują życie”, „Kiedy idziesz w nocy drogą, to odblaski Ci pomogą” itp. 
Wszyscy uczestnicy „Odblaskowego Przemarszu” posiadali własnoręcznie przygotowane transparenty i byli ubrani w odblaski od stóp do głów, zwracając na siebie uwagę i tym samym promując noszenie elementów odblaskowych, tak aby spełnić najważniejszy CEL – BYĆ WIDOCZNYM NA DRODZE!

Powrót na górę strony