AKTUALNOŚCI

Pijany złodziej samochodu uciekał przed policjantami, swój rajd zakończył w rowie

Data publikacji 13.10.2022

W ciągu jednego dnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali złodzieja samochodu. 43-latek nie dość, że jechał skradzionym pojazdem, to na widok policjantów zaczął uciekać, a swój rajd zakończył w rowie. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy.

29 września br. w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Volkswagen Passat o wartości 12 tys. złotych. Pojazd został skradziony z jednego z osiedlowych parkingów na terenie Podgórza. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość samochodową z krakowskiej komendy miejskiej. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, w rezultacie których jeszcze tego samego dnia wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży. Następnie policjanci pojechali do jednej z miejscowości powiatu brzeskiego, gdzie jak ustalili może przebywać złodziej. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli, że drogą powiatową przejeżdża…skradziony samochód za kierownicą którego siedzi prawdopodobnie poszukiwany mężczyzna. Policjanci ruszyli za nim. Kiedy tylko kierowca Volkswagena zorientował się, że został „namierzony” i zaraz wpadnie w ręce mundurowych rozpoczął ucieczkę. Kierowca bagatelizował wydawane przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania, pędził ulicami, aż do momentu kiedy stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Tam przejęli go policjanci, którzy wylegitymowali uciekiniera, potwierdzili, że jest to poszukiwany przez nich mężczyzna, 43-latek został także poddany badaniu trzeźwości, które wykazało, że był nietrzeźwy. Następnie trafił on do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie przyznał się do kradzieży samochodu. 

Na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymanemu przedstawiono zarzuty. 43-latek odpowie m.in. za kradzież z włamaniem, zniszczenie mienia, ukrywanie dokumentu oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za powyższe przestępstwa mężczyzna może trafić „za kratki” nawet na 10 lat. Natomiast za prowadzeni pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu grozi mu poza karą więzienia zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zostawał środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
 

Powrót na górę strony