AKTUALNOŚCI

Pomagamy i chronimy. Seniorka potrzebowała pomocy

Data publikacji 20.10.2022

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pospieszyli z pomocą 82 – letniej samotnie mieszkającej seniorce. Kobieta mająca problem z poruszaniem się upadła na podłogę w swoim domu i nie mogła wstać.

We wtorek (18.10.2022) tuż przed godziną 7 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od 82 – letniej mieszkanki Oświęcimia. Kobieta poprosiła o pomoc ponieważ wywróciła się na podłogę w swoim domu i nie mogła sama wstać. Najbliżej miejsca zamieszkania seniorki znajdował się patrol ruchu drogowego. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Drzwi do domu nie były zamknięte na klucz, więc mundurowi szybko dostali się do wnętrza. Seniorka leżała na płytkach w kuchni. Policjanci sprawdzili, czy w wyniku upadku nie doznała urazu, po czym podnieśli ją z podłogi. Kobieta podziękowała mundurowym za udzieloną pomoc. Okazało się, że przez półtorej godziny próbowała podnieść się z podłogi, lecz kiedy opadła z sił zadzwoniła pod numer alarmowy. 

Mając na względzie dobro samotnie mieszkających osób starszych lub osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, policjanci apelują do mieszkańców o zwrócenie uwagi czy nie potrzebują one wsparcia i pomocy.  By pomóc wystarczy jeden telefon do pracowników socjalnych, a w pilnych przypadkach telefon pod numer alarmowy 112.   

 


 

Powrót na górę strony