AKTUALNOŚCI

Trzy pijane rajdy zakończyły się w przydrożnych rowach

Data publikacji 14.12.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali trzech pijanych sprawców kolizji drogowych. Drogowi przestępcy wpadli, bo … wpadli do przydrożnych rowów.

W niedzielę (11.12.br.) tuż przed godziną 6, w Osieku na ulicy Czereśniowej z jezdni do przydrożnego rowu wjechał samochód marki Peugeot. Pojazdem podróżowało dwóch nietrzeźwych mieszkańców Osieka 27 oraz 30 - letni. W związku z faktem, że żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem obaj zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości młodszego wykazało 1,8 promila alkoholu natomiast badanie starszego wykazało 1,9 promila alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pojazdem kierował 30 – latek w związku z tym został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek (12.12.br.) o godzinie 8.30, służby ratunkowe interweniowały w Broszkowicach na ulicy Krakowskiej, gdzie wg zgłoszenia samochód marki Fiat wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Okazało się, że kierowca to 40 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Wczoraj (13.12.br.) o godzinie 17.30, w Witkowicach na ulicy Widokowej pijany rajd w rowie zakończył 43 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę nissana mając w organizmie 2,9 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.  
 

Powrót na górę strony