AKTUALNOŚCI

Pomogli starszej pani wrócić do domu

Zdezorientowana, zagubiona i wystraszona seniorka nie potrafiła wieczorem wrócić do swojego domu. Pomogli jej dzielnicowi z komisariatu centrum.

W niedzielny wieczór, Paweł Jędrys i Przemek Kosiarski- dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum pełniący służbę w mieście, zauważyli stojącą w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Ablewicza 82-letnią kobietę, która była mocno zdezorientowana. Starsza pani zapomniała gdzie mieszka i nie była w stanie wrócić do swojego domu. Chwilę wcześniej jakiś przechodzień zauważył bezradną 82-latkę i powiadomił Policję.

Funkcjonariusze mieli nie lada orzech do zgryzienia, bo seniorka nie dość, że zapomniała gdzie mieszka, to nie była też w stanie przypomnieć sobie ani swojego imienia, ani nazwiska. Poprosili więc, aby pokazała im jakiś dokument tożsamości, ale pech chciał, że pani nie miała go przy sobie. Mundurowi ponownie poprosili o to samo i wspólnie z nią przeglądnęli zawartość torebki.W pewnym momencie odnaleźli starą legitymację zawierającą personalia kobiety. Dalej poszło już jak z płatka. Policjanci sprawnie ustalili miejsce zamieszkania 82-latki i razem z nią udali się do domu. Będąc na miejscu, dla pewności oddali mieszkającą samotnie kobietę pod opiekę sąsiadki, która zobligowała zaopiekować się nią.

Powrót na górę strony