AKTUALNOŚCI

Turysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany

Data publikacji 27.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej dzisiejszej nocy namierzyli osobowego forda, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi, popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Po krótkim pościgu okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał ponad 2.7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj ( 27.01.br.) tuż przed pierwszą, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, w trakcie patrolowania Białki Tatrzańskiej zauważyli osobowego forda, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Unieruchomić samochód udało się dopiero, gdy policjanci zablokowali uciekającemu dalszą drogę radiowozem. Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Siemiatycze, który posiadał w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Już stracił prawo jazdy. Za popełnione czyny odpowie również przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), należy zwolnić i zatrzymać się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony