AKTUALNOŚCI

Olkuscy policjanci promują swój zawód na „Targach Pracy 2023” 

Data publikacji 28.03.2023

27 marca br. z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu uczniowie szkół podstawowych oraz techników i liceów powiatu wraz z opiekunami a także młodzież wchodząca na rynek pracy oraz osoby zainteresowane poszukiwaniem pracy uczestniczyli w „Targach Pracy 2023”, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zaproszeni na tą uroczystość przedstawiciele różnych służb mundurowych wystawili tam swoje stoiska promocyjne. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy, co z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości zawodowej, czy też wyboru dalszych etapów kształcenia.  

Wydarzenie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu odbyło się 27 marca br.i objęte zostało honorowym patronatem Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Olkuszu Romana Piaśnika. W budynku Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji w Olkuszu swoje stoiska wystawowe prezentowali przedstawiciele branży gastronomiczno-hotelarskiej, branży usługowej, branży budowlanej, instytucji publicznych oraz służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, Karpacki Oddział Straży Granicznej oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie.

Przy policyjnym stanowisku młodzież miała możliwość przyjrzeć obejrzeć sprzęt wykorzystywany w służbie przez policjantów ruchu drogowego i technika kryminalistyki. Atrakcją było stanowisko, przy którym policjanci zaprezentowali różne rodzaje broni służbowej. Każdy z funkcjonariuszy opowiadał o swojej służbie, o tym czym zajmuje się na co dzień  i jakie zadania realizuje. Policjanci podzielili się własnym doświadczeniem związanym ze służbą. Rozmawiali również o perspektywach, jakie daje praca w policji. Uczniom przedstawiono etap kwalifikacyjny, wymogi jakie musi spełniać kandydat do policji oraz szczegółowy proces rekrutacji.  

Spotkanie na Targach Pracy  było również okazją, aby zachęcić uczestników do korzystania z nowych narzędzi wykorzystywanych do współpracy policji ze społecznością. Mundurowi wyjaśnili czym jest aplikacja Moja Komenda. Pokazali w jaki sposób można zainstalować ją w telefonie komórkowym. Omówili również na czym polega program „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz funkcjonowanie aplikacji  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. 
 

Powrót na górę strony