AKTUALNOŚCI

Z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.03.2023

Brzeska policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Iwkowej Nagórzu. Z uczniami najmłodszych klasach rozmawiała o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ze starszymi o zagrożeniach i konsekwencjach niezgodnych z prawem zachowań.

Podczas spotkania, które odbyło się 23 marca br., dzieci z najmłodszych klas z zaciekawieniem słuchały o bezpiecznym zachowaniu na drodze i utrwaliły zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjantka przypomniała o korzystaniu z odblasków, aby być bardziej widocznym na drodze. Nie zabrakło również informacji o tym, jak należy się zachować w kontakcie z osobą nieznajomą, co zrobić, kiedy ktoś obcy nas zaczepia i gdzie zwrócić się o pomoc.

W starszych klasach policjantka zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Podkreśliła skalę zagrożeń w sieci oraz to, w jaki sposób można się przed nimi uchronić.  Omówiła konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań. Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

  • policjantka prowadząca spotkanie z uczniami szkoły
  • policjantka przemawiająca do grupy młodzieży
  • policjantka rozdająca odblaski uczniom
  • zdjęcie grupowe policjantki z uczniami trzymającymi w rękach odblaski
Powrót na górę strony