AKTUALNOŚCI

Chciał wręczyć łapówkę policjantom - odpowie przed sądem

39-letni kierowca peugeota nie miał uprawnień do kierowania a w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaoferował policjantom 200 złotych.

Do zdarzenia doszło 13 października  br. na Alei 1000-lecia w Olkuszu. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Kiedy mundurowi poprosili kierowcę o dokumenty, ten próbował wręczyć im dwa banknoty po 100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Liczył, że policjanci „przymkną oko” na jego zachowanie i jak oświadczył „chciał się jakoś polubownie dogadać”.

Mundurowi zatrzymali 39-latka, zabezpieczyli pieniądze i natychmiast o sytuacji powiadomili dyżurnego jednostki.  Kierowcy została  pobrana krew do badania, albowiem policjanci podejrzewali, że mógł on prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających. Dokonano również przeszukania w jego miejscu zamieszkania, gdzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. 

Zatrzymany 39-latek usłyszał wczoraj (13.10) zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu za co grozi do 10 lat więzienia (art. 229§ 3 kk), oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Mężczyzna odpowiedział również za wykroczenie tj. prowadzenie pojazdu  bez wymaganych uprawnień. Jeśli przypuszczenia policjantów potwierdzą się, 39-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

 

Powrót na górę strony