AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy kierowca próbował uciekać policjantom

Data publikacji 04.05.2023

Nietrzeźwy 33-latek, kierując mercedesem, próbował uciekać policjantom z suskiej drogówki. Mężczyzna jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W środę (3 maja br.) około godziny 3:00, w Zembrzycach policjanci z suskiej drogówki zauważyli jadący drogą krajową, samochód marki Mercedes, któremu dali sygnał do zatrzymania. Mężczyzna jednak przyspieszył, omijając patrol Policji. Policjanci natychmiast ruszyli za oddalającym się pojazdem, który kontynuował ucieczkę, aż do osiedla Nowy Świat w Suchej Beskidzkiej. Tutaj porzucił tam pojazd i uciekał przez las pieszo, pozostawiając w samochodzie 20-letnią pasażerkę. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna  został szybko zatrzymany i z lasu trafił bezpośrednio do komendy. Badania stanu trzeźwości 33-latka wykazało 1,95 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna już niebawem usłyszy zarzuty w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości i niewykonaniem polecenia zatrzymania pojazdu, za co  grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Powrót na górę strony