AKTUALNOŚCI

Kierował samochodem pod wpływem metaamfetaminy

Data publikacji 05.05.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod wpływem metaamfetaminy. 35 – letni mieszkaniec Bielska – Białej odpowie również za wykroczenia drogowe.

Wczoraj (04.05.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 8 na ulicy Kanada w Witkowicach do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Kia, którego kierowca  nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą auta siedział 35  – letni mieszkaniec Bielska – Białej. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził tester narkotykowy, który w ślinie mężczyzny wykazał obecność metaamfetaminy. Badanie alkosensorem w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. 35 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony