AKTUALNOŚCI

Spotkania z seniorami

Data publikacji 26.05.2023

Dąbrowscy policjanci przeprowadzili szkolenia dla osób starszych w Dziennych Domach Seniora „Senior +” z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Hubenicach. Podczas spotkań poruszono m.in.problematykę zagrożeń  ze strony oszustów oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia.

W miniony wtorek (23.05.br.), w Dziennych Domach Seniora „Senior +” z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Hubenicach policjant z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wraz z dzielnicowym dąbrowskiej jednostki Policji przeprowadzili szkolenia dla seniorów. Uczestnicy prelekcji mieli okazję wziąć udział w dwóch częściach szkolenia. Głównym tematem poruszanym podczas pierwszej części spotkania były oszustwa na szkodę osób starszych. Mundurowi przedstawiali najczęściej stosowane przez przestępców metody: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” czy „przedstawicieli instytucji państwowych”.

Objaśniali seniorom sposoby i techniki manipulacji stosowane przez oszustów, ucząc ich jednocześnie, jak prawidłowo reagować na tego rodzaju zagrożenie oraz jak zachowywać się asertywnie. Podczas drugiej części spotkania funkcjonariusze, instruowali seniorów w jaki sposób zabezpieczyć mienie w razie wyjazdu poza miejsce zamieszkania. 

Uczestnicy spotkania, podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. Zadawali pytania sierż.szt. Filipowi Srebrze i mł.asp. Mariuszowi Przeniośle, rozwiewając tym samym wątpliwości, dotyczące ich własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień. Na koniec szkolenia policjant wyposażył uczestników w elementy odblaskowe, tak niezbędne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.
 

Powrót na górę strony