AKTUALNOŚCI

Chcieli sobie poczytać…

Data publikacji 26.05.2023

Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, w powiecie wadowickim ukradli  wózek z gazetami. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę 1500 złotych. O losie sprawców zdecyduje sąd. 

Kilka dni temu, policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zostali powiadomieni o kradzieży wózka transportowego służącego do przewozu towaru oraz gazet z terenu jednej z placówek handlowych w mieście. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę około 1500 złotych. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze pionu kryminalnego, dwa dni później, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Byli to mieszkańcy powiatu wadowickiego – 45 i 50-latek. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży, do których się przyznali.

Skradziony wózek z prasą został znaleziony przez funkcjonariuszy podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych. Przedmioty wróciły do właściciela. Kodeks karny za powyższe przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 
 

Powrót na górę strony