AKTUALNOŚCI

Jeden z mężczyzn uszkodził samochody, drugi uchylał się od kary więzienia. Obaj straszyli pobiciem przypadkowego przechodnia

Data publikacji 26.06.2020

Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy 22 czerwca br. w rejonie Prądnika Białego straszyli pobiciem pałką teleskopową przechodnia. 25-latek chwilę wcześniej uszkodził również co najmniej pięć pojazdów zaparkowanych przy jednej z ulic, natomiast jego 21-letni towarzysz był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Z 21/22 czerwca br. w jednym z mieszkań na terenie Prądnika Białego spotkała się grupa znajomych, którzy całą noc uczestniczyli w suto zakrapianej imprezie. Kiedy nad ranem zabrakło im napitków postanowili udać się do pobliskiego sklepu i tam uzupełnić alkoholowe zapasy. Około godz. 6, towarzystwo opuściło mieszkanie i wyszło na zakupy. Kiedy szli ulicą 25-latek zaczął z impetem kopać po zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodach i uszkadzać ich lusterka. Następnie wspólnie z 21-latkiem zauważyli idącego deptakiem przechodnia. Mężczyźni pobiegli w stronę nieznajomego, a młodszy z nich wyjął i rozłożył pałkę teleskopową, którą zaczął wymachiwać w jego kierunku. Wystraszony agresywnym zachowaniem mężczyzn przechodzień zaczął uciekać, natomiast agresorzy jak gdyby nigdy nic, wrócili do mieszkania i położyli się spać.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie intensywnie pracowali nad sprawą przechodnia któremu grożono oraz przyjmowali zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych samochodów. Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów, przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa. Jeden z tropów prowadził do mieszkania na terenie Krowodrzy, gdzie 24 czerwca br. udali się funkcjonariusze. W mieszkaniu śledczy zastali 21-latka oraz kobietę i mężczyznę. Cała trójka została wylegitymowana. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek był poszukiwany przez myślenickich policjantów do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże. Miał też na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz znieważenie policjanta. Kryminalni przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli odzież, jaką miał na sobie 22 czerwca mężczyzna. 21-latek przyznał się do posiadania pałki teleskopowej, która została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

21-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji III w Krakowie. 24 czerwca br. w innym mieszkaniu na terenie Krowodrzy zatrzymany został również jego 25-letni kolega, podejrzewany o uszkodzenie co najmniej pięciu pojazdów, czym spowodował straty na łączną kwotę prawie 3,5 tys.  złotych.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie pobicia przechodnia, za co mogą spędzić w więzieniu nawet 3 lata. 25-letni mieszkaniec Krakowa będzie dodatkowo odpowiadał za uszkodzenie mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Jego młodszy kolega już trafił do aresztu, w którym odbędzie zaległą karę 1 roku i 10 miesięcy więzienia.

 

Film Film z monitoringu

Opis filmu: Film z monitoringu, na którym młody mężczyzna idąc chodnikiem kopie lusterka wzdłuż zaparkowanych samochodów.

Pobierz plik Film z monitoringu (format mp4 - rozmiar 5.29 MB)

 

  • Drugi zatrzymany mężczyzna stojący przodem ubrany w czarna koszulkę.
    Zatrzymany mężczyzna
  • Jeden z zatrzymanych mężczyzn stojący przodem w kajdankach ubrany w szara koszulkę.
    Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony