AKTUALNOŚCI

Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze, informując, że ktoś bliski miał wypadek

Oświęcim. Seniorze uważaj. Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze, informując Cię, że ktoś bliski miał wypadek. Nie ufaj nikomu i nie dawaj pieniędzy obcej osobie.

Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy posługując się różnego rodzaju metodami, usiłują wyłudzić pieniądze od seniorów. Tym razem do przestępstwa nie doszło, gdyż troje mieszkańców Oświęcimia i Włosienicy od razu zorientowało się, że taki telefon to próba wyłudzenia pieniędzy.

28 października oświęcimscy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy dotyczące metodą „na wnuczka”. Sprawcy podawali się za córkę bądź wnuczka i informowali że mają wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy aby opuścić areszt. Świadomi mieszkańcy, nie dali się jednak nabrać, bo bliskie im osoby … były z nimi w domu.

Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego oszustwa.

W przypadku prośby o pilne przekazanie pieniędzy obcej osobie należy skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który znalazł się w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny. Nie wolno działać w pośpiechu, i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z Policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

Jak widać na powyższym przykładzie jest coraz więcej osób świadomych, że oszuści wykorzystują wszelkie sposoby, aby wyłudzić pieniądze.

Apelujemy o przekazanie seniorom ważnych wskazówek, które pozwolą uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.


 


 

Powrót na górę strony