AKTUALNOŚCI

Zatrzymanie pirata drogowego

Data publikacji 14.07.2020

Szybka reakcja komendanta powiatowego Policji w Wieliczce zakończyła niebezpieczną jazdę 42-letniego kierowcy, który jechał „zygzakiem” drogą krajową nr 94.

To, że jest się policjantem przez całą dobę, tym razem udowodnił  komendant powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach. W niedzielę wieczorem, funkcjonariusz wracając po służbie do domu, zauważył na DK 94, Dacię Duster, której styl jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu bądź podobnie działających środków. Samochód jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi, a w pewnym momencie omal nie uderzył w bariery ochronne.

Policjant, wykorzystując  moment zatrzymania się daci, podbiegł do pojazdu i wyprowadził kierowcę z auta. Jego stan  wyraźnie wskazywał na nietrzeźwość, mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. 
Po przyjeździe na miejsce patrolu interwencyjnego, 42- latek odmówił dmuchania a alkotest. W związku z powyższym, został doprowadzony do szpitala w Krakowie gdzie została pobrana mu krew. Jej badania wykażą czy kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu czy też pod działaniem innych środków odurzających.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.85 MB)

 

Powrót na górę strony