AKTUALNOŚCI

Gmina Kęty. Pirat drogowy miał w organizmie mieszankę narkotyków

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas pościgu zatrzymali 28 – latka podejrzanego o posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem. Wyeliminowany z ruchu drogowego kierowca miał w organizmie prawdziwą mieszankę środków odurzających.

W poniedziałkowe popołudnie (14.12.br.) tuż po godzinie 17, uwagę policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 52 w Bulowicach, zwrócił samochód marki VW Passat, którego kierowca wyjechał ze stacji paliw niezgodnie z kierunkiem jazdy.
Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli za pojazdem. Na próbę zatrzymania kierowca zareagował jedynie poprzez znacznie zwiększenie prędkości. W trakcie pościgu policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, lecz wtedy kierowca także przyspieszał. Policjanci wykorzystali jednak fakt, że mężczyzna zbliżając się do skrzyżowania nieco zwolnił, więc wyprzedzili go, po czym zajechali mu drogę. Następnie podbiegli do pojazdu i wyciągnęli go zza kierownicy.Zatrzymanym drogowym przestępcą okazał się 28 - letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Przeprowadzone badanie alkosensorem nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast badanie narkotestem, w ślinie mężczyzny wykazało obecność: amfetaminy,  metaamfetaminy oraz benzodiazepiny.
Podczas przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli woreczek z kolejnym narkotykiem tym razem marihuaną. 28 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, natomiast fiolka z próbką jego krwi trafiła do szczegółowej analizy.
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę po narkotykach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony