AKTUALNOŚCI

Dzięki pomocy przechodniów oraz policjantów zagubiona 87-letnia mieszkanka Oświecimia wróciła do domu

Mieszkanka Oświęcimia oraz policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 87 – letniej seniorce. Kobieta wyszła ze swojego mieszkania, po czym straciła orientację i nie potrafiła odnaleźć drogi do domu.

W poniedziałkowe przedpołudnie (28.12.br.), tuż przed godziną 11, policjanci otrzymali zgłoszenie od 40 – letniej mieszkanki Oświęcimia dotyczące zdezorientowanej starszej kobiety, którą zauważyła przy ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu. Kobieta zwróciła uwagę na seniorkę ponieważ ta, pomimo niskiej temperatury nie miała na sobie ciepłej odzieży. Starsza pani była zziębnięta, więc 40 – latka okryła ją własną kurtką i powiadomiła służby.We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.  Mundurowi podziękowali zgłaszającej  za  prawidłową reakcję i zajęli się starszą panią. którą okazała się  87  – letnia mieszkanka osiedla Chemików. Mundurowi przewieźli ją do miejsca zamieszkania i powiadomili jej syna, który przebywał w pracy.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje Pani Marta z Oświęcimia, która wykazała się wyjątkową spostrzegawczością i empatią wobec innego człowieka. Widząc starszą, zdezorientowaną kobietę nie pozostawiła jej bez pomocy.  Dzięki takiej postawie seniorka, choć zziębnięta szybko trafiła do domu. 

Widząc starszą, zdezorientowaną osobę, nie pozostawiajmy  jej bez pomocy.  Wystarczy zapytać czy potrzebna jest pomoc, a po potwierdzeniu można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony