AKTUALNOŚCI

Interweniując w sprawie zakłócenia ciszy nocnej, zatrzymali nietrzeźwych rodziców

Oświęcimscy policjanci interweniowali wobec kompletnie pijanych rodziców trójki malutkich dzieci. Karygodne zaniedbanie w opiece nad małoletnimi wyszło na jaw podczas interwencji związanej z zakłóceniem ciszy nocnej przez ojca dzieci.

3 stycznia br. tuż  po godzinie 5, dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zakłócenia ciszy nocnej przez mężczyznę siedzącego na ławce przed jednym z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu.
We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali sprawcę, który krzycząc zakłócał spoczynek nocny mieszkańcom osiedla. Był to nietrzeźwy 31 – letni mieszkaniec jednego z bloków. Mundurowi po legitymowaniu odprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania. Drzwi mieszkania otworzyła nietrzeźwa żona mężczyzny. Policjanci szybko zorientowali się, że oprócz niej w mieszkaniu przebywa jeszcze trójka ich dzieci, w wieku 2 i 7 lat oraz dwumiesięczne.
Policjanci powiadomili 25 – latkę oraz jej męża, że znajdując się w stanie nietrzeźwości,  w sposób nieprawidłowy sprawowali opiekę, co mogło realnie zagrozić życiu lub zdrowiu tak małych dzieci. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które u ojca dzieci wykazało 2,7 promila alkoholu, natomiast u matki wykazało 2,2 promila alkoholu.
W związku z powyższym dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec ich rodziców zostało wszczęte postępowanie,  w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich,  nad którymi mieli obowiązek sprawowania opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wkrótce sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się również Sąd Wydział Rodzinny i Nieletnich, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej małoletnich.
 

Powrót na górę strony