AKTUALNOŚCI

Kęty. Dzielnicowy odnalazł kobietę, która zgubiła kilkaset złotych

Data publikacji 23.07.2020

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Kętach otrzymał podziękowania od 36 – letniej mieszkanki Kęt, za zaangażowanie, którym się wykazał, aby ją odnaleźć i zwrócić zgubione, w wyniku roztargnienia, pieniądze. Na podziękowania zasługuje również spostrzegawcza pracownica stacji paliw, która banknoty znalazła i powiadomiła Policję.

7 czerwca br. pracownica stacji paliw na podłodze pod ladą znalazła banknoty w kwocie 700 zł.  Kobieta domyślając się,  że pieniądze mogła zgubić klientka, której podczas dokonywania płatności upadł portfel, powiadomiła Policję. 

Sprawą odnalezienia  właścicielki  pieniędzy  zajął się dzielnicowy. W trakcie czynności policjant  ustalił, że klientka ,do której mogła należeć gotówka, przyjechała na stację paliw taksówką. W związku z tym, mundurowy zaczął poszukiwania taksówkarza. Trop okazał się słuszny. Dzielnicowy posiadając informacje dotyczące adresu, z którego był zamówiony kurs na stację paliw,  ustalił dane kobiety. 

36 – latka nie kryła zaskoczenia, kiedy do jej drzwi zapukał dzielnicowy z pytaniem, czy kilka tygodni temu zgubiła pieniądze. Po potwierdzeniu okoliczności w jakich doszło do utraty gotówki policjant zwrócił kobiecie 700zł. 

Szczęśliwa właścicielka zguby, podziękowała pracownicy stacji za  odnalezienie gotówki, a dzielnicowemu za włożony wysiłek i zaangażowanie, dzięki którym odzyskała utracone pieniądze.

Powrót na górę strony