AKTUALNOŚCI

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-latka

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty zabójstwa 23-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, któremu w niedzielną noc przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zadali rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Wobec zatrzymanych sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

24 stycznia br. około godziny 1:00 dyżurny   otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się na klatce schodowej w jednym z bloków na krakowskich Azorach. Na miejsce zdarzenia oprócz policjantów przybyła załoga pogotowia ratunkowego. Jak się okazało ranny 23-latek, posiadał rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Niestety obrażenia mężczyzny były tak poważne, że pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. W sprawę  zaangażowali się policjanci z Komisariatu III Policji w Krakowie i kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu  i Zdrowiu  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej, technika kryminalistyki Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie, podczas których zabezpieczono ślady i dowody w sprawie. Ciało mężczyzny przewiezione zostało do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci poprosili funkcjonariuszy z powiatu wadowickiego o powiadomienie rodziny zmarłego 23-latka o tym tragicznym zdarzeniu.    
Według początkowych ustaleń śledczych, tego wieczoru, w jednym z mieszkań bloku odbywało się spotkanie kilku osób. W jego trakcie pomiędzy uczestnikami doszło do awantury, podczas której 23-latek został ugodzony nożem w plecy.  Bezpośrednio po zdarzeniu  policjanci zatrzymali kilkoro uczestników tego spotkania. Osoby te zostały przesłuchane  i zwolnione po zweryfikowaniu  ich roli w zdarzeniu. Policjanci intensywnie poszukiwali natomiast dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w tej imprezie i oddalili się z miejsca zdarzenia a -  jak ustalono  - mieli związek ze śmiercią 23-latka.  Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, w krakowskim mieszkaniu zatrzymano 26-latka – jako podejrzewanego o udział w zabójstwie. Natomiast  rankiem 25 stycznia br. zatrzymano w rejonie Pędzichowa 24-latka podejrzewanego o współudział w tej zbrodni.
26 stycznia dwóch zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury  Rejonowej Kraków Prądnik – Biały. Zgromadzony materiał dowodowy  pozwolił na przedstawienie przez prokuratora tym dwóm  mieszkańcom Krakowa zarzutów udziału w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zabójstwa 23-latka. W trakcie tego zdarzenia posługiwali się oni  nożem, którym zadano ofierze dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej a następnie zgonem pokrzywdzonego.
Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych skierował wczoraj wieczorem do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury a podejrzani zostali dzisiaj osadzeni w areszcie śledczym. 
Aresztowanym za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Komunikat prokuratury:
Powrót na górę strony