Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 23.07.2020

66-letni wadowiczanin, który usiłował pozbawić życia swojego znajomego usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

We wtorek, wadowiccy policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który na jednej z posesji w Wadowicach, usiłował dokonać zabójstwa 52-letniego współlokatora. W nocy z 20/21 lipca, 66-latek zaatakował  leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm. 52-latkowi udało się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. 
Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. Następnie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z  materiałami, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 
Kodeks karny przewiduje za usiłowanie zabójstwa taką samą karę jak za zabójstwo, czyli pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 8 lat,  25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności, jednak o jej wysokości w tym przypadku zadecyduje Sąd.

zatrzymany mężczyzna stojący tyłem do zdjęcia

  • zatrzymany mężczyzna ubrany w bluzę koloru jasnego stojący tyłem
    zatrzymany mężczyzna ubrany w bluzę koloru jasnego stojący tyłem
Powrót na górę strony