AKTUALNOŚCI

Podał dane osobowe brata bo myślał, że uniknie odpowiedzialności

Policjanci grupy SPEED chrzanowskiej drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 27 km/h . W trakcie kontroli młody mężczyzna podał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że podany przez niego pesel należy do osoby poszukiwanej.

W środę, w godzinach rannych, w miejscowości Zagórze policjanci wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali pojazd m-ki Iveco, którego kierujący popełnił wykroczenie jadąc z nadmierna prędkością w terenie zabudowanym. Kierowca, już na samym wstępie oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, ale pamięta swój pesel. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba, której pesel podał młody mężczyzna należy do osoby poszukiwanej. Gdy został poinformowany o dalszej procedurze, mężczyzna natychmiast przyznał się, że chciał uniknąć odpowiedzialności i okłamał funkcjonariuszy co do swojej tożsamości, gdyż podsiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego wpadł na pomysł i podał dane swojego brata. Następnie wyciągnął z kurtki swój dowód osobisty, na podstawie którego policjanci dokonali sprawdzenia właściwej osoby. Rzeczywiście, 25-latek miał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy.
Za popełnione wykroczenie w postaci przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o 27 km kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł. Ponadto, za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości otrzymał kolejny mandat w wysokości 500 zł. Stróże prawa zatrzymali mu także dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu. Na tym jeszcze nie zakończyły się problemy 25- latka. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.
 

Powrót na górę strony