Powiat myślenicki. Trzy zatrzymane prawa jazdy jednego dnia. - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Powiat myślenicki. Trzy zatrzymane prawa jazdy jednego dnia.

Data publikacji 02.02.2021

W niedzielę, na drogach powiatu myślenickiego trzech kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. W całym styczniu takich przypadków było aż dziesięć.

Dwóch kierowców straciło prawa jazdy jeszcze przed południem 31 stycznia br. w Skomielnej Białej na drodze krajowej nr 28. Najpierw 28-latek z powiatu limanowskiego, jadący volkwagenem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu jeszcze szybszy okazał się 34-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który hyundaiem przekroczył dozwoloną prędkość  o 64 km/h.
Tego samego dnia, wieczorem, na ul. Ptasznica w Sułkowicach, policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli 19-latka z powiatu wadowickiego. Kierujący alfą , w miejscu z ograniczeniem do 40 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h.
W każdym z powyżej opisanych przypadków, jako, że wykroczenia popełnione zostały w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy. Wszyscy kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości od 400 do 500 złotych, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.
Dziesięć zatrzymanych praw jazdy w ciągu miesiąca za nadmierną prędkość pokazuje, że kierowcy nawet pomimo trudnych warunków na drodze nie ściągają nogi z gazu. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i dostosowywanie prędkości do panujących warunków.
Powrót na górę strony