AKTUALNOŚCI

Nowotarscy policjanci zabezpieczyli kradziony motocykl, nielegalną broń palną i amunicję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Podejrzani usłyszeli zarzuty i grozi im teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu nowotarskiej komendy wpadli na trop osób, które mogą posiadać broń palną i amunicję bez wymaganego zezwolenia. Dalsze działania i ustalenia doprowadziły do zatrzymania 26 i 34-letniego mieszkańca gminy Jabłonka. Młodszy został zatrzymany w miejscu zamieszkania w piątek tj. 5 lutego br. „Pasjonat militariów” posiadał w swojej kolekcji łącznie 5 sztuk broni palnej oraz 839 sztuk amunicji. Dodatkowo na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili motocykl marki Suzuki, który jak się okazało został skradziony kilka lat temu na terenie Francji. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów tego pojazdu, więc usunął z innej zakupionej ramy innego motocykla tabliczkę znamionową  i przykleił ją do ramy suzuki. Policjanci zabezpieczyli także gotówkę w kwocie blisko 40 tys. złotych.
Starszy mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w sobotę. Policjanci w miejscu zamieszkania 34-latka zabezpieczyli 2 sztuki broni palnej i ponad 70 sztuk amunicji.
Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, za co grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  Wyjaśniana jest kwestia  zakupu przez 26-latka  kradzionego motocykla. Przypominamy, że usuwanie znaków  identyfikacyjnych podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Powrót na górę strony