AKTUALNOŚCI

Policjanci z nowotarskiej komendy wyróżnieni za honorowe oddawanie krwi

Data publikacji 11.02.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu , asp. Marcin Bagiński oraz asp.sztab. Joanna Grzymek zostali wyróżnieni za honorowe oddawanie krwi. Aspirant Bagiński oddał już ponad 22 litry i został wyróżniony przez Ministra Zdrowia

Asp. Marcin Bagiński  został wyróżniony przez Ministra Zdrowia. Policjant otrzymał legitymację i odznakę “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie to jest nadawane tylko osobom, które oddały przynajmniej 20 litrów tego życiodajnego płynu.  Policjant oddał już ponad 22 litry krwi niosąc pomoc potrzebującym.
W dowód uznania za najcenniejszy dar humanitarny i bezinteresowne oddawanie krwi  Legitymację oraz Honorową Odznakę Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia otrzymała również asp.sztab.  Joanna Grzymek.
Odznaczenia wręczyli przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddziału terenowego w Zakopanem oraz  Klubu HDK Kropla Nowy Targ. Serdeczne gratulacje i podziękowania za wielką i bezinteresowną pomoc złożył policjantom osobiście Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł.insp. Grzegorz Wyskiel.
W związku z panującym stanem epidemii coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Dzięki postawom takich ludzi idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi. Odznaczonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że wspierają honorowe krwiodawstwo i dzielą się z potrzebującymi bezcennym darem jakim jest krew ratująca życie.
Osoby, które chcą oddać krew serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pn. „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która zasięgiem obejmuje Małopolskę i potrwa do dnia 31 lipca 2021 roku. Krwiodawcy mogą oddać krew RCKiK w Krakowie i oddziałach terenowych, a przy rejestracji należy poinformować, że krew oddawana jest w ramach w/w akcji lub podać kod M115.
Dodatkowo w ramach w/w akcji nowotarska komenda oraz HDK Kropla Nowy Targ w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,  oddział terenowy w Nowym Targu organizuje zbiórkę krwi w terminach:
15-19 marca br.
14-18 czerwca br.
13-17 września br.
13-17 grudnia br.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” i podzielenie się tym najcenniejszym darem z innymi.
 
 

  • nagradzanie funkcjonariuszy
  • nagradzanie funkcjonariuszy
  • medal i dyplomy
Powrót na górę strony